Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie

Dzień Świętego Patryka

Utworzono dnia 18.03.2021
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA
Jak co roku, pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, 17 marca obchodziliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA, czyli irlandzkie święto narodowe. Ale dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych.
Najważniejszą tradycją obchodów Dnia Św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, więc nic dziwnego, że wszyscy nauczyciele, uczniowie młodszych klas oraz przedszkola w tym dniu włożyli zielone ubrania, które chroniło od szczypania. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie Świętemu Patrykowi.
We wszystkich klasach zostały przeprowadzone lekcje tematyczne, celem których było przybliżenie uczniom kultury, zwyczajów i tradycji Irlandii oraz doskonalenie umiejętności pracy indywidualnej i grupowej. Uczniom udało się rozwiązać trudne zadania ze wszystkich misji tęczy Leprechauna i otrzymać upragniony garniec złota w Escape Room na platformie Genially. Dla uczniów klasy I to było za mało, więc bardzo sprawnie przygotowali swój własny pot of gold. Natomiast uczniowie klasy II własnoręcznie wykonali piękne chmurki z kolorowymi tęczami, na końcu których Leprechaun ukrywa swoje skarby.
Uczniowie klasy II-III wzięli udział w konkursie indywidualnym na najciekawszy kapelusz Leprechauna, skrzata, który według legendy strzeże garnca ze zlotem. Jest on postacią bardzo kolorową, wesołą, ma rudą brodę i zabawny zielony kapelusz, ale chyba nie tak piękny, jak nasi zwycięzcy, który stanęli na podium:
I miejsce –Zofia Cecha ex aequo Gabriela Szybalska
II miejsce – Milena Kućmierz
III miejsce – Jagoda Woźniczka ex aequo Kornelia Omyła.
Nagrodę za najpiękniejszy strój otrzymała uczennica kl.III Tatiana Malinowska, której stroju pozazdrościłby nawet prawdziwy Leprechaun!
Konkurs The Best Shamrock wygrała uczenica kl.III Blanka Kyć.
Z pomocą aplikacji Quizizz rozstrzygnięto klasowy konkurs wiedzy o Irlandii i Świętym Patryku, zwycięzcom nadano tytuł Expert of Ireland:
Kl. IV – Oskar Ciepał
Kl. VI – Piotr Wolkowski
Kl. VII – Piotr Wożniczka
Na koniec nabytą wiedze utrwaliliśmy w walce drużynowej na platformie Baamboozle, która pokazała, że wiedza jest bardzo ważna, ale szczęście też ma duże znaczenie
Przedszkole i zerówka też dzielnie dołączyli do imprezy - każdy własnoręcznie wykonał maskę Leprechauna, a na koniec wszyscy mieli możliwość spróbowania swoich sił w tańcu Leprechaun Dance.
Obchody Dnia Świętego Patryka to doskonała okazja do przybliżenia uczniom historii, tradycji i zwyczajów jednego z państw anglojęzycznych.
Serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursach!

Dzień Świętego Patryka

Utworzono dnia 24.03.2021, 18:54

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

WSPÓŁPRACA

INNOWACJE

 

Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa
Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE
pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego
– Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków
Programu LIFE Unii Europejskiej

 

Zdalna Szkoła +

Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła +
w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”