Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie

Poznaj Polskę Wycieczka do Wrocławia

Utworzono dnia 01.11.2022

W ramach projektu "Poznaj Polskę", który jest częścią POLSKIEGO ŁADU, uczniowie kl. 4-8 ZSP w Łobzowie wyjechali na trzydniową wycieczkę do Wrocławia. Wycieczka została dofinansowana w ramach ww. przedsięwzięcia w wysokości 15 000zł. Piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu zabytków tego pięknego miasta. Ciekawym miejscem, które zachwyciło młodzież, było Muzeum Przyrodnicze.

Drugi dzień we Wrocławiu - 17 151 kroków, co daje 12 kilometrów????. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Minerałów, gdzie podziwialiśmy różnorodność kamieni szlachetnych i półszlachetnych (większość uczniów stała się właścicielami przepięknych okazów ????). Później wędrowaliśmy oglądając pomniki. Duże wrażenie wywarł na młodzieży pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Spacerując wraz z przewodnikiem uliczkami miasta, dotarliśmy do barokowej Auli Uniwersytetu Wrocławskiego, następnie pokonując liczne schody, wspięliśmy się na Wieżę Matematyczną, a następnie na taras widokowy, gdzie ukazała się naszym oczom rozległa panorama miasta. Zainteresowanie młodzieży wzbudziły budowle sakralne wyznawców różnych religii - przy okazji dowiedzieliśmy się, że Wrocław jest miastem wielu kultur. Na koniec obejrzeliśmy Panoramę Racławicką. Dokładniej zapoznaliśmy się z przebiegiem bitwy pod Racławicami, gdzie bohaterskim czynem wsławił się patron naszej szkoły - Bartosz Głowacki.
Żegnamy Wrocław ????. Dzisiaj zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Narodowego, gdzie obejrzeliśmy ekspozycję stałą zatytułowaną Cudo - Twórcy, która ukazuje sztukę Bliskiego i Dalekiego Wschodu, rzemiosło artystyczne, kulturę materialną oraz współczesną ceramikę i szkło artystyczne. Następnie przenieśliśmy się w świat malarstwa XVII - XIX wieku. Zakończyliśmy naszą wycieczkę lekcją... muzealną w Muzeum Archeologicznym. Wenecja Północy pożegnała nas pięknym słońcem.