Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie

Saint Patrick’s Day

Utworzono dnia 26.03.2023
 
Jak co roku, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Chociaż Świętych jest dużo, ale właśnie to ten dzień różni się od innych, ponieważ przygotowując dużo atrakcji nie tylko uczymy się, ale i dobrze się bawimy.
Najważniejszą tradycją obchodów Dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, więc nic dziwnego, że wszyscy, i mali i duzi, w tym dniu przychodzą w zielonych ubraniach, które chroni od szczypania. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.
Żeby przybliżyć uczniom kulturę, tradycje i zwyczaje Irlandii na zajęciach tematycznych z języka angielskiego zorganizowano różnorodne konkursy. W konkursie indywidualnym sprawdzającym wiedzę na temat Irlandii i Świętego Patryka wzięli udział wszyscy uczniowie starszych klas.
Zwycięzcom klasowego konkursu nadano tytuł Mister/Miss Ireland:
Kl. IV – Agnieszka Trzaska
Kl. V – Jakub Latacz
Kl. VI – Patryk Rolka
Kl. VIII – Aleksandra Juszczak
W konkursie indywidualnym na najciekawszy kapelusz Leprechauna wzięli uczniowie klas I-VIII. Leprechaun jest skrzatem, który według legendy strzeże garnca ze zlotem. Jest on postacią bardzo kolorową, wesołą, ma rudą brodę i zabawny zielony kapelusz, ale chyba nie tak piękny, jak nasi zwycięzcy:
I miejsce – Lena Grzanka
II miejsce – Michalina Banaś
Na III miejcu znaleźli się wszyscy pozostali uczestnicy konkursu, bowiem pracy były tak fantastyczne, że jury przyznało wszystkim miejsce na podium!
Kolejny punkt programu to rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Leprechaun Portrait dla klas I-III.
A oto lista naszych utalentowanych laureatów:
I miejsce – Kamila Banaś
II miejsce – Alicja Staszkiewicz
II miejsce – Michalina Banaś
W najpiękniejszym stroju Łeprechauna wystąpiła uczennica klasy II Maja Malinowska, która w nagrodę otrzymał prawdziwą sztabkę złota 
Potem nadszedł czas na wyróżnienie osoby, która miała na sobie najwięcej zielonych ubrań. Po 7 lub więcej zdołały ubrać dziewczyny:
Maja Malinowska
Ewa Kwiatkowska
Kornelia Omyła
Konkurs na najbardziej zieloną klasę wygrała bezapelacyjnie klasa, której uczniowie okazali się najbardziej aktywnymi uczestnikami dzisiejszych konkursów
Po rozdaniu nagród nadszedł czas na zabawę. Pierwszymi na scenie wystąpili zdolne Leprechunki z zerówki, które wspólne ze wszystkimi zatańczyli Leprechaun Dance. Potem było coraz ciekawiej: taniec Shamrot beat spowodował wiele pozytywnych emocji u tancerzy. Żeby trochę ochłonąć po pląsach wspólnie zaśpiewaliśmy spokojniejszą piosenkę Perfect. Wydarzenie zakończyliśmy szybkim Irish Party Dance.
Dzielni przedszkolaczki za swój irlandzki taniec otrzymały słodycze od Leprechauna.
Oprócz zielonych kapeluszy i ubrań, w szkole zorganizowano akcje charytatywną, sprzedając zielone babeczki własnoręcznie upieczone przez naszych wspaniałych uczniów, zaangażowanych w pomoc potrzebującym dzieciom w kameruńskiej wiosce w Afryce.
Laureatom konkursów rozdano dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
Serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursach!

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

WSPÓŁPRACA

Poznaj Polskę

Szkoła bierze udział w projekcie 'Poznaj Polskę" oraz otrzymała dofinansowanie dla 87 uczniów na realizacje zadania.

Już pływam

Szkoła bierze udział w realizowanym przez gminę Wolbrom projekcie w ramach zagospodarowania czasu wolnego dla uczniów "Już pływam"

Szkoła bierze udział w programie "Laboratoria Przyszłości" i otrzymała wspracie finansowe w kwocie 30000 zł

Inicjatywa realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Zdalna Szkoła +

Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła +
w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”

Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa
Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE
pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego
– Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków
Programu LIFE Unii Europejskiej.

INNOWACJE