Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie

Zakończenie projektu "Odkrywam Małopolskę"

Utworzono dnia 01.12.2020

Projekt „Odkrywam Małopolskę” realizowany był w ramach wsparcia turystyki szkolnej, współfinansowany przez Województwo Małopolskie oraz Gminę Wolbrom.

Realizacja projektu polegała na organizacji wycieczek dla uczniów Szkoły Podstawowej w Łobzowie mających na celu poznanie zabytków architektury, zabytków przyrody i historii z nimi związanych. Dzięki temu projektowi uczniowie poznali piękne dziedzictwo Małopolski. W wycieczce jednodniowej do Bochni wzięło udział 45 uczniów z klas I-IV Szkoły Podstawowej. Zwiedzanie kopalni soli w Bochni pozwoliło uczniom poznać sposoby dawnej technik wydobywczej. Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili Podziemną Ekspozycje Multimedialną podziemnej trasy turystycznej. Uczniowie obyli podróż podziemną kolejką oraz przeszli przez poszczególne komory kopalni, kaplice, pomieszczenia gospodarcze. Dowiedzieli się jak dawniej wydobywano sól. W wycieczce jednodniowej do Krakowa wzięło udział 45 uczniów z klas I-IV Szkoły Podstawowej. Uczniowie poznali najważniejsze zabytki Krakowa, które każdy z uczniów powinien zwiedzić przynajmniej raz w życiu. Zwiedzając Kraków uczniowie przeszli traktem królewskim, zwiedzili; Plac Matejki, Barbakan, Teatr im. J. Słowackiego, Kościół Mariacki, Sukiennice, słynne Okno papieskie, Uniwersytet Jagielloński, Fabrykę czekolady. W fabryce czekolady uczniowie uczestniczyli w warsztatach cukierniczych. Przeszli ul. Grodzką pod Wawel i spacerowali wzdłuż Wisły.W trzydniowej wycieczce w Pieniny wzięło udział  40 uczniów z klas V-VIII Szkoły Podstawowej. Pieniny to jedno z najpiękniejszych i cieszących się największą popularnością wśród turystów pasmo górskie w Polsce.1 dzień. Uczniowie wyjechali spod szkoły w godzinach porannych aby dotrzeć do Dębna. W Dębnie zwiedzili drewniany kościół wpisany na Światową Listę Dziedzictwa Unesco. Następnie przejechali do Niedzicy i spacerowali przez zaporę na Jeziorze  czorsztyńskim, Później przejechali do pensjonatu, zakwaterowali się, udali się na obiadokolacje i na nocleg.2 dzień. Uczniowie obyli wycieczkę górską szlakiem turystycznym na „Trzy Korony” następnie powrócili do pensjonatu na obiadokolacje i udali się na nocleg.3 dzień. Uczniowie przejechali do Szczawnicy gdzie spacerowali przez Uzdrowisko. Zwiedzili Pijalnie Wód Mineralnych. Wyjechali kolejką krzesełkową na Palenicę a następnie zeszli szlakiem turystycznym. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Jaworek, gdzie przeszli przez Wąwóz Homole – malowniczą trasę Pienińskiego Parku Narodowego. Następnie uczniowie zjedli obiad i powrócili do domu.

 

Odkrywam Małopolskę

Utworzono dnia 01.12.2020, 17:43

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

WSPÓŁPRACA

INNOWACJE

 

Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa
Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE
pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego
– Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków
Programu LIFE Unii Europejskiej

 

Zdalna Szkoła +

Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła +
w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”