Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie

O szkole

Budynek Zespołu-Szkolno Przedszkolnego mieści się w centrum wsi Łobzów, ale z daleka od głównej drogi przebiegającej przez wieś. W szkole mieści się pracownia komputerowa, biblioteka, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, kuchnia, i jadalnia. Kuchnia jest wyposażona w nowoczesny sprzęt do przyrządzania odpowiednio zbilansowanych posiłków. Szkoła dysponuje także salą gimnastyczną, kompleksem boisk ( do gry w piłkę nożną, i piłkę siatkową), a także ogrodzonym placem zabaw. W budynku szkolnym działa monitoring wizyjny. Klasy wyposażone są w potrzebne pomoce do realizacji podstawy programowej. Oprócz tradycyjnych pomocy szkoła jest dobrze wyposażona w sprzęt multimedialny, tj. komputery, laptopy, projektory, tablice multimedialne, drukarki, kserokopiarki i skaner. Sale lekcyjne wyposażone są w nowe meble szkolne z certyfikatem, mające na względzie higienę zdrowotną, bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Dzieci i uczniowie w szkole korzystają z dożywiania: obiady w stołówce szkolnej. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie należy do aktywnych placówek i może poszczycić się wieloletnią tradycją która jest stałym elementem jej tożsamości. Szkoła pielęgnuje pamięć rocznic i świąt państwowych: Święto Niepodległości, Rocznicę Wybuchu Stanu Wojennego, Rocznicę Śmierci Jana Pawła II, Święto Konstytucji 3- go maja. Elementami jednoczącymi całą naszą społeczność szkolną są stałe, organizowane od lat uroczystości i imprezy szkolne: rozpoczęcie roku szkolnego, ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej, Dzień Edukacji Narodowej, zabawa andrzejkowa, mikołajki, jasełka, zabawa choinkowa, bal, uroczyste pożegnanie uczniów ostatnich klas, komers, zakończenie roku szkolnego. Do tradycji szkoły należy również organizowanie i uczestnictwo w imprezach lokalnych. Tradycją naszej szkoły jest także organizowanie przez Samorząd Uczniowski wielu akcji charytatywnych.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

WSPÓŁPRACA

Poznaj Polskę

Szkoła bierze udział w projekcie 'Poznaj Polskę" oraz otrzymała dofinansowanie dla 87 uczniów na realizacje zadania.

Już pływam

Szkoła bierze udział w realizowanym przez gminę Wolbrom projekcie w ramach zagospodarowania czasu wolnego dla uczniów "Już pływam"

Szkoła bierze udział w programie "Laboratoria Przyszłości" i otrzymała wspracie finansowe w kwocie 30000 zł

Inicjatywa realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Zdalna Szkoła +

Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła +
w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”

Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa
Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE
pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego
– Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków
Programu LIFE Unii Europejskiej.

INNOWACJE