Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie

Jasełka 2024 rok

Utworzono dnia 22.01.2024

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów, pod opieką nauczycieli. W tym roku aktorsko wykazali się, uczniowie drugiej i trzeciej klasy. 20 grudnia 2024 roku jasełka mieli okazję obejrzeć rodzice uczniów,  mieszkańcy Łobzowa i okolic na uroczystości, która odbyła się w Centrum Turystyki i Rekreacji w Łobzowie. Uroczystość uświetnili także swoim przybyciem zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Pan Adam Zielnik, Wiceburmistrz – Pani Bożena Konieczna, Radni Rady Miejskiej w Wolbromiu: Pani Lidia Malinowska, Pan Zdzisław Pasich, Prezes Koła Łowieckiego  „Hubertus” z Olkusza – Pan Waldemar Szczepka, Pani Leokadia Maśliszsołtys Łobzowa, przedstawiciele Zarządu OSP w Łobzowie: Pani Beata Haberka, Pan Aleksander Maślisz, Pan Roman Haberka i Pan Mirosław Chaberka.

Zgromadzonych przywitał dyrektor szkoły Pan Daniel Malinowski, który otrzymał z rąk Prezesa Koła Łowieckiego, czek na kwotę 1000 złotych, przeznaczonych dla uczniów naszej szkoły. Koło „Hubertus” jest bowiem naszym stałym sponsorem nagród. Uczniów również obdarowali dużym workiem cukierków Pan Burmistrz i Pani Zastępca Burmistrza.

Piękna scenografia, światło, muzyka wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój, o który dodatkowo zadbali zdolni aktorzy. Tematem przewodnim współczesnych jasełek była myśl „Mieć czy być, czy warto?”

Zaangażowanie małych aktorów i nauczycieli  opłaciło się, ponieważ przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie.

Kolędą „Bóg się rodzi” młodzi aktorzy zapoczątkowali wspólne kolędowanie ze zgromadzonymi. W tej części spotkania, swoje umiejętności pokazał absolwent naszej szkoły – Kacper Syguła, który grał na akordeonie. Następnie pięknymi dźwiękami płynącymi z gitary uraczyła nas również celowo zaproszona Pani Olga Wójcik, która profesjonalnie gra na gitarze.

Występy artystyczne zakończyła schola z kościoła pw.Św. Katarzyny, w której śpiewają między innymi uczennice naszej szkoły, a na gitarze akompaniuje były uczeń naszej szkoły.

Po wspólnym kolędowaniu zgromadzeni udali się na wspaniały poczęstunek, przygotowany przez Radę Rodziców naszej szkoły, który sprawnie obsługiwały Panie z obsługi naszej szkoły. Bardzo dziękujemy również Stowarzyszeniu Motocyklistów Wolbromskich, którzy tego popołudnia raczyli dzieci watą cukrową i popcornem.

                                                                                                                            Joanna Sikora

Jasełka 2024 rok

Utworzono dnia 29.01.2024, 15:23

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

WSPÓŁPRACA

Poznaj Polskę

Szkoła bierze udział w projekcie 'Poznaj Polskę" oraz otrzymała dofinansowanie dla 87 uczniów na realizacje zadania.

Już pływam

Szkoła bierze udział w realizowanym przez gminę Wolbrom projekcie w ramach zagospodarowania czasu wolnego dla uczniów "Już pływam"

Szkoła bierze udział w programie "Laboratoria Przyszłości" i otrzymała wspracie finansowe w kwocie 30000 zł

Inicjatywa realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Zdalna Szkoła +

Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła +
w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”

Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa
Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE
pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego
– Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków
Programu LIFE Unii Europejskiej.

INNOWACJE