Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie

Młodzi felietoniści w natarciu

Utworzono dnia 28.02.2023

Młodzi felietoniści w natarciu

Czworo uczniów z klasy ósmej wzięło udział w konkursie „Młody felietonista” ogłoszonym przez Małopolskiego Kuratora Oświaty dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

Aleksandra Juszczak i Zofia Pasich zostały laureatkami, a Zofia Kozieł i Piotr Wołkowski zostali wyróżnieni. Nasi uczniowie wybrali dwa spośród trzech zaproponowanych przez panią Kurator tematów. A. Juszczak zajęła II miejsce za pracę, w której podjęła rozważania na  temat: Jak rozumieć dzisiaj słowa Świętego Jana Pawła II  wypowiedziane 35 lat temu? – „Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych”.  Refleksje na ten temat podjęło także dwoje naszych uczniów, wyróżnionych w tym konkursie. Są to Zofia Kozieł i Piotr Wołkowski. Z. Pasich zajęła III miejsce za rozważania na temat roli prawdy. Oto wybrany przez nią temat: „Tanta est potentia veritátis, ut se ipsa sua claritáte defendat – Tak wielka jest potęga prawdy, że broni sama siebie samą oczywistością.”  Zgadzasz się z Seneką?   

14.02.2023 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Krakowie pani kurator Barbara Nowak w obecności dumnych rodziców i nauczycieli wręczyła  laureatom i wyróżnionym nagrody. Pani kurator podziękowała przy tej okazji wszystkim uczniom za wzruszające i dojrzałe przemyślenia. Podkreśliła, że świadczą one o pięknie ich osobowości i wyraziła nadzieję, że w przyszłości podejmą działania dla dobra naszej ojczyzny.

Wszystkim naszym laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                                             

Młodzi felietoniści w natarciu

Utworzono dnia 28.02.2023, 10:10

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

WSPÓŁPRACA

Poznaj Polskę

Szkoła bierze udział w projekcie 'Poznaj Polskę" oraz otrzymała dofinansowanie dla 87 uczniów na realizacje zadania.

Już pływam

Szkoła bierze udział w realizowanym przez gminę Wolbrom projekcie w ramach zagospodarowania czasu wolnego dla uczniów "Już pływam"

Szkoła bierze udział w programie "Laboratoria Przyszłości" i otrzymała wspracie finansowe w kwocie 30000 zł

Inicjatywa realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Zdalna Szkoła +

Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła +
w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”

Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa
Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE
pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego
– Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków
Programu LIFE Unii Europejskiej.

INNOWACJE